Motto na dziś


Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem.
Konfucjusz

piątek, 27 grudnia 2013

Tra la la...

Tra la la... baba fotel ma...
Kto nie wie skąd ta radość odsyłam do poprzedniego posta ....


 Teraz tylko jeszcze lampka do czytania i stolik z piękną serwetą do herbatki. Na wszystko przyjdzie czas.

A do kompletu radości zmajstrowało się takie oto serce. Słowo daję samo się zmajstrowało, po prostu wzięło i się zrobiło, wcale się nad nim nie namyślałam wiele. 
Ale wyszło mi po prostu PIĘKNIE.

 


I z taką właśnie radością ze spełnionego marzenia i samorobiącego się pięknego serduszka będę przy Was przez świąteczno-nowowroczny czas życząc Wam abyście przed wszystkim były dobre dla siebie. Nie dla męża (i nie-męża), dzieci, własnych i nie-własnych rodziców i sąsiadki. Dla siebie. 

Nic samo się nie robi, ani obiad, ani sprzątanie, ani bajki się nie opowiadają same, ani niedzielne ciasteczka, też nie....nawet uważne słuchanie dzieci też się samo nie robi... TO MY.   I miło byłoby dostać za to dobre słowo i nagrodę (przytulanie wystarczy :-))). A jeśli nie dostajemy tego od innych to dajmy sobie nagrodę i dobre słowo same (i wcale nie jest ono gorsze od tego otrzymanego od innych tylko lepsze.. tak, tak... lepsze, bo warto siebie lubić i doceniać). Dajmy sobie prezent jak swojej najlepszej przyjaciółce lub ukochanym dzieciom, pięknie opakowane i z wstążeczką. I z sercem. 

Czego Wam z sercem życzę na caluśki Nowy Rok.

Przypominam też o rocznicowej rozdawajce i do następnego przeczytania.

2 komentarze:

 1. Życzę Ci Iwonko,by nadchodzący rok wypełniało jak najwięcej radosnych chwil,a miłość ,dobro i vena Cię nie opuszczały:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądrze prawisz, kobieto!
  Trzeba mieć serce dla siebie, czas dla siebie i swój mały azyl- tez tylko dla siebie !
  Dobrych i dalszych mądrych refleksji w tym jak sądzę, wygodnym fotelu, z pięknym serduszkiem w zasięgu wzroku i tym głębiej schowanym...
  Samych dobrych dni w Nowym Roku:)
  Pozdrawiam serdecznie:)
  M.Arta

  OdpowiedzUsuń